Hotele z kontenerów

Kontenery morskie są z powodzeniem wykorzystywane przy budowie miejsc publicznych, jakimi są np. hotele. Kontenery są dobrym budulcem, ponieważ są trwałe, modułowe oraz łatwo je dostosować do konkretnych wymogów. Hotel z kontenerów jest doskonałym rozwiązaniem problemu braku miejsc noclegowych dla: 

  • turystów w szczycie sezonu
  • firm stających przed koniecznością zapewnienia zakwaterowania pracownikom sezonowym
  • organizatorów masowych wydarzeń kulturalnych lub wydarzeń sportowych, podczas których wymagane jest zakwaterowanie dla gości i sportowców

Niewątpliwym plusem hotelu zbudowanego z kontenerów jest czas jego budowy. Po zakończeniu trwającej ok. 30 dni produkcji modułów, w ciągu kolejnych 2-7 dni kontenery zostają zainstalowane zgodnie z projektem w docelowym miejscu. Kolejną zaletą modułowego hotelu jest okres używania – od 25 lat i dłużej oraz długa gwarancja na konstrukcje szkieletowe.Pierwszym w Polsce hotelem zbudowany z kontenerów morskich jest Scandinavia Resort & Marine Zator. Kontenery do jego budowy zostały dostarczone przez Smart Containers. Obiekt składa się z 40 kontenerów przeznaczonych do transportów morskich. Scandinavia Resort & Marine Zator to kompleks o bardzo współczesnej i oryginalnej architekturze. Kontenery pomalowano na różne kolory i ustawiono jedne na drugich. Zostały one dostosowane do funkcji hotelowych – wstawiono drzwi, okna oraz zbudowano tarasy. Wnętrza zostały wyposażone tak, by można było w nich wygodnie mieszkać.