Kontenery typu open side

Istnieje wiele rodzajów kontenerów morskich różniących się przeznaczeniem i konfiguracją. Jednym z nich jest kontener typu open side – posiadający wieloskrzydłowe drzwi na jego bocznej (dłuższej) ścianie. Dzięki tego typu rozwiązaniu możliwy jest wygodny załadunek i rozładunek większych towarów, które nie weszłyby do standardowego kontenera. Dodatkowo, dzięki kilku parom drzwi, możliwe jest dostanie się do konkretnych części kontenera, a to z kolei ułatwia przeładunek również przy mniejszych gabarytowo towarach. Kontener open side można łatwo załadować przy pomocy wózka widłowego – co sprawdza się w miejscach, gdzie nie ma dostępu ramp rozładunkowych.

Kontenery typu open side są często używane do przechowywania lub bezpiecznego transportowania dużych gabarytowo przedmiotów – maszyn lub pojazdów. Idealnie sprawdzą się też podczas różnych imprez i eventów – szczególnie gdy są często eksploatowane i przewożone z miejsca w miejsce. Raz urządzony kontener jest transportowany wraz z meblami i wyposażeniem oraz zabezpieczony zamkiem, aby uniemożliwić do niego dostęp osobom nieuprawnionym.

Kontenery open side występują jako nowe kontenery typu one-way, czyli po jednej podróży morskiej od producenta w Chinach.