Zakup używanego kontenera

Za kupnem używanego kontenera przemawiają głównie względy ekonomiczne. Należy jednak zauważyć i zaznaczyć, że poddany odpowiedniej renowacji będzie posiadał parametry techniczne identyczne z nowym kontenerem. Różnica będzie leżała wyłącznie w estetyce, a przy niektórych projektach aranżacyjnych efekt “destroyed” (tłum. zniszczony) jest wręcz pożądany.

Decydując się na zakup używanego kontenera ważnym jest, aby dokładnie sprawdzić kluczowe elementy, świadczące o dobrym stanie technicznym – stanie poszycia i jego szczelności. Należy uważnie przyjrzeć się wrotom – czy łatwo się otwierają, a uszczelki dookoła nich szczelnie dolegają i nie są uszkodzone. Następnym krokiem jest ocena stanu podłogi wewnątrz kontenera. Warto też zwrócić uwagę na tabliczkę znamionową oraz rok produkcji. Bardzo istotnym jest sprawdzenie czy kontener został oclony, ponieważ kupno nieoclonego egzemplarza może się wiązać z wysokimi karami finansowymi.

Nasi specjaliści chętnie służą pomocą i fachowym doradztwem przy wyborze i zakupie używanego kontenera. Dysponujemy dokumentacją zdjęciową do większości sprzedawanych przez nas egzemplarzy. Niektóre z nich można również obejrzeć osobiście przed zakupem.