Bridge fitting

Kontenery morskie, które stoją obok siebie można (a czasem nawet trzeba) połączyć ze sobą. Służy do tego bridge fitting – czyli specjalna śruba spinająca ściany dwóch sąsiadujących kontenerów. Montowana jest do naroża kontenerowego i pozwala bezpiecznie połączyć w poziomie grupy kontenerów w czasie transportu morskiego, składowania czy montażu w większe obiekty kontenerowe. Bridge fitting stosuje się głównie w łączeniu kontenerów morskich, ale jeśli inny rodzaj kontenera (np. kontener biurowy) będzie posiadał naroże zbudowane zgodnie ze standardem ISO – nic nie stoi na przeszkodzie, aby spiąć go za pomocą tej śruby. Analogicznie, do łączenia kontenerów w pionie i zapewnienia stabilności konstrukcji służy śruba spinająca twist lock.

Smart Containers posiada bogatą ofertę akcesoriów kontenerowych, wśród których znaleźć można m.in.:

  • kostki narożne (corner casting) – których głównym zadaniem jest jest umożliwienie zamocowania kontenera podczas transportu oraz operacji przeładunkowych
  • panel boczny kontenera (side container panel)
  • panel frontowy (front container panel)
  • panel dachowy (roof container)

Panele wykonane z blachy trapezowej wykorzystywane są do prac związanych z modyfikacją kontenera lub jego naprawą (wymiana uszkodzonego fragmentu ściany lub dachu).