Kontenery techniczne

Kontenery techniczne mogą być wykorzystywane jako pomieszczenia dla różnego rodzaju sprzętów lub maszyn – serwerów, kotłów, agregatów prądotwórczych, pomp, stacji zasilania czy urządzeń sterujących. Sprawdzają się także jako portiernie lub tzw. “stróżówki” z kompletną instalacją elektryczną – oświetleniem, gniazdkami i ogrzewaniem oraz z zapleczem sanitarnym. 

Kontener techniczny posiada indywidualną konstrukcję – zaprojektowaną pod konkretne warunki techniczne, technologiczne i wskazane wyposażenie. Poszycie kontenera umożliwia wielokrotne przenoszenie, długi czas użytkowania a także umożliwia jego bezpieczny przewóz i montaż. Kontener morski, po odpowiednich modyfikacjach i adaptacjach, może stać się pełnowartościowym kontenerem technicznym. 

Kontener – dzięki szeregowi zabezpieczeń na zewnątrz i wewnątrz oraz powłoce antykorozyjnej – może być zamontowany w zarówno na zewnątrz obiektu jak i w jego wnętrzu (np. na hali produkcyjnej). Jedynym warunkiem jest przygotowanie odpowiedniego podłoża, spełniającego określone wcześniej wymagania. Wskazane jest także, aby kontener znajdował się możliwie blisko istniejącej infrastruktury, aby jak najlepiej wykorzystać jest techniczne możliwości.